Kefir ile Zayıflama Yöntemi
15 Mayıs 2024

Kefir ile Zayıflama Yöntemi

Kefir ile zayıflama, fazla kilolardan kurtulmak için, artık tüm dünyada kullanılan bir diyet yöntemidir. Eski yıllarda Orta Asya'da kullanılan şimdi ise tüm dünyada üretilip kullanılan sindirim sistemini hareketlendiren çok sağlıklı bir içecektir. Kefir, inek ya da koyun sütünün fermante edilmesiyle elde edilen bir üründür. Eski zamanlarda birçok sağlıkla ilgili faydası olduğu için tüketilenkefir artık zayıflamak için kullanılmaktadır. Kefirin hem kalori miktarı oldukça düşük hem de insanı tok tutma özelliği ile fazla yemesini engelleyen bir içecek olduğu söylenebilir. Kefir, protein bakımında oldukça zengin bir besin maddesidir. Kefirde bulunan aminoasitler kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan ve birçok besinde bulunmayan bir özelliktir. Beslenme uzmanları hem zengin içeriği hem de zayıflatıcı özelliği sayesinde kefirden değişik zayıflama diyetleri üretmektedir.
  • 3 Günlük kefir diyeti: Üç gün boyunca sadece kefir içeceksiniz. Günde bir litre kefiri 6 bardağa bölün ve günün eşit saatlerine bölerek birer bardak içerek tüketin. Üç gün boyunca başka bir şey yemeden ve içmeden sadece kefire devam edin. İçtiğiniz kefire kesinlikle şeker ilave etmeyin.
  • 5 Günlük kefir diyeti: Şayet üç günlük diyette yeme ve içme olmadığı için size zor geliyorsa aynı diyeti beş gün süreyle yapım günde bir kilo meyve veya sebze ekleyebilirsiniz. Yine günde bir litre kefiri altı bardağa bölüp günün eşit zaman aralıklarında içerken yanında bir kilo meyve veya sebze tüketebilirsiniz.
  • 7 Günlük kefir diyeti: bu diyet diğerlerine göre daha fazla kalori içermektedir. Bu diyeti yaparken tuz, şeker ve baharat kesinlikle tüketmemelisiniz. Kefir ile zayıflamayı düşünüyorsanız bu yedi günlük diyette her gün farklı uygulama yapacaksınız.
1. Gün: 5 Adet haşlanmış patates ile 1.5 litre kefir tüketeceksiniz.

2. Gün: 100 Gram tavuk ile 1.5 litre kefir tüketilir.

3. Gün: 100 Gram haşlanmış ve yağsız dana etiyle birlikte 1.5 litre kefir tüketilir.

4. Gün: 100 Gram haşlanmış et ve 1.5 litre kefir tüketilir.

5. Gün: Sebze ve meyle ile 1.5 litre kefir tüketilir. Fakat muz ve üzüm yenmemelidir.

6. Gün: Sadece 1.5 litre kefir tüketilir.

7. Gün: Sadece maden suyu tüketilir.

Bu kefir diyetini ancak iki ayda bir tekrarlayabilirsiniz. Daha sık aralıklarla uygulamanız doğru olmaz ve bu kefir diyetinde kullanacağınız kefirin oldukça yağsız olmasına özen gösterin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kefir Kültürü

Kefir Kültürü

Kefirin Faydaları Nelerdir?

Kefirin Faydaları Nelerdir?

Kefir Nasıl Mayalanır?

Kefir Nasıl Mayalanır?

Popüler İçerikler

Kefiri Nasıl Saklarım

Kefiri Nasıl Saklarım

Yoğurt ve Kefirin Farkı

Yoğurt ve Kefirin Farkı

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kefir ile Yoğurt Yapımı

Kefir ile Yoğurt Yapımı

Kefir Neye İyi Gelir?

Kefir Neye İyi Gelir?

Kefir Nasıl Yapılır?

Kefir Nasıl Yapılır?

Kefir Zayıflatırmı Kefirin Zayıflamaya Etkileri

Kefir Zayıflatırmı Kefirin Zayıflamaya Etkileri

Kefir Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kefir Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?